ΔΩΡΕΑΝ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΝΩΡΙΜΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗ

Για παιδιά από 6 ετών. Δηλώστε συμμετοχή στη φόρμα.

Από Δευτέρα 27 Αυγούστου – 7 Σεπτεμβρίου δώστε τη δυνατότητα στα παιδιά σας να γνωρίσουν ΔΩΡΕΑΝ τα εκπαιδευτικά μας προγράμματα ρομποτικής που θα λειτουργήσουν φέτος για όγδοη συνεχή χρονιά! Ελάτε και εσείς να γνωρίσετε την πρώτη σχολή εκπαιδευτικής ρομποτικής που δημιουργήθηκε στην Ελλάδα και έθεσε τον πήχη της εκπαίδευσης στην ρομποτική.

Τα παιδιά στη διάρκεια των μαθημάτων θα δημιουργήσουν πρωτότυπες κατασκευές, θα προγραμματίσουν, θα συνεργαστούν και θα πειραματιστούν πάνω σε πολλά και διαφορετικά εκπαιδευτικά εργαλεία ρομποτικής και STEM.  Η τμηματοποίηση γίνεται ηλικιακά και λειτουργούν τμήματα για παιδιά από α’ δημοτικού μέχρι μαθητές γυμνασίου – λυκείου με ξεχωριστό πρόγραμμα μαθημάτων.